Sözleşmeler

Sözleşmeler

Kullanıcı ve Üyelik Sözleşmesi

Site kullanıcısının kullanım sırasında uyması gereken koşulları belirtir. Üyelik gerektiren B2C e-ticaret sitelerinde kullanıcıların üye olurken kabul etmesi gereken ve kullanıcının üye olarak hak ve sorumluluklarını belirleyen sözleşmedir. Bu siteye erişerek bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz.


Gizlilik Politikası ve Sözleşmesi

Kişisel bilgilerin korunması ve bu bilgilerin nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgi vermektedir. Bu siteye erişerek bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz.


Mesafeli Satış Sözleşmesi

Satılan ürün bilgileri, alıcı bilgileri ve satıcı bilgilerini içeren ve karşılıklı hukuki hakları belirleyen, alıcı tarafından onaylanması gereken sözleşmedir. Bu siteden alışveriş yaptığınızda bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz.


İletişim Bilgileri

Kanunda ve ilgili yönetmeliklerde açıkca belirtilen konu işletmenin iletişim bilgilerini tüketicilerin kolay ulaşabileceği şekilde yayınlamasıdır. Bu bilgilere erişerek sözleşmeleri kabul etmiş olursunuz.


Gönderi – Kargo ve Geri İade

Satın aldığınız ürün için gönderi veya kargo ücreti bilgisi ürün sayfasında bildirilir. Satın aldığınız ürünün gönderim veya kargo bedeli Halı Konağı tarafından ödenir. Fabrikaya sipariş verilmesi veya mücbir sebepler haricinde, saat 12:00’den önce verilen siparişler aynı gün kargoya verilir. Bazı ürünlerde bu süreç dört iş günüdür. Kusurlu veya gönderi sırasında zarar görmüş ürünler değişir (ürün ambalajını kargo görevlisi yanında açınız, zarar görmüş ise tutanak tutturunuz), ürün değişimi, mağaza çeki veya ücret iadesi yapılır. Bazı ürünlerde ise, üretim kusuru haricinde geri iade işlemi bulunmaz.


Halı ve Kilim Seçimi

– Öncelikle odanın büyüklüğü göz önüne alınarak halı veya kilim seçimi yapılmalıdır.
– Odanın genel dekorasyonuna uygun bir renk ve tarz seçilmelidir.
– Etkili dekoratif stil oluşturulacaksa bütünsel bir uyumla şık bir görünüm yaratılmalı, tercih bu doğrultuda yapılmalıdır.
– Odayı kullanacak kişilerin beklentileri, yaşları ve yaşam tarzları baz alınarak seçim yapılmalıdır.
– Çocuk odaları ya da alerjik kişilerin kullanacağı odalar için, antialerjik malzemelerin ve boyaların kullanıldığı halıların seçilmesine maksimum dikkat edilmelidir.
– Çocuk ve bebek odaları için mikropolyester ve hav kaldırmaz malzemeden üretilen halılar seçilebilir.
– Çocuk ve yaşlıların kullanacağı alanlarda kaymaz tabanlı ürünlerin tercih edilmesi kayma ve düşmeleri önleyecektir.
– Kirlenme ihtimalinin yüksek olduğu alanlara çamaşır makinesinde yıkanabilen, kir tutmayan halı ve kilimlerin yerleştirilmesi büyük kolaylık yaratacaktır.
– Çocuk ve bebek odaları için eğlenceli, neşeli, renkli modeller arasından seçim yapılarak ailenin küçük fertleri memnun edilebilir.
– Salon, yemek odası gibi alanlara halı seçerken kumaş ve iplik içeriklerine, hav yüksekliklerine, ilme ucu sıklıklarına özen gösterilirse genel dekorasyon açısından sonuç daha memnun edici olabilir.